Jdi na obsah Jdi na menu
 


SMS k Valentýnu

Obrazek

Zásadní  citem v lidském životě je láska. Nevysvětlitelné  „něco“ vznikající někde uvnitř nás. Cit, který nám zabraňuje být bez toho, s kým jsme šťastni nebo pro koho se trápíme. Svátek oslavující tento jedinečný lidský cit – Den sv. Valentýna  má na světě velkou tradici.Svatý Valentýn, který se slaví 14.února, je rozšířen po celém světě, ale u nás se slaví až v posledních letech. Je to svátek lásky a všech zamilovaných. Víte, proč  jeho oslavy připadají právě na tento den? Pro vysvětlení se musíme vrátit v historii do starého Říma. Valentýn byl knězem v době, kdy na trůně vládl císař Claudius II. Není o něm známo příliš doložených skutečností.

 

 

 

 

 

 

 

 

Historické legendy

 

 

 

 

Jedna legenda říká, že šlo o počestného a moudrého muže. Jeho věhlas dolehl až k uším cisařovým a ten si ho k sobě povolal. Byl by se stál jeho přítelem, ale vadilo mu že Valentýn vyznávál křesťanství, které bylo v císařových očích pověrou. Na Valentýna, který si stál za svými názory, měl podle nařízení dohlížet městský perfekt jménem Astorius. Ten měl velmi hezkou dceru, která však byla postižena slepotou. Valentýn byl požádán, aby se modlil za její prohlédnutí. A skutečně došlo k zázraku - dívce se vrátil zrak. Tato událost se roznesla po celém Římě. Pohané, kteří v křesťanství a sílu modliteb nevěřili, odmítli v zázrak věřit. Násilně vnikli do prefektova domu, kněze odvedli a za městem ho popravili - setnuli mu hlavu. Stalo se tak prý právě 14.února roku 269n.l

 

Jiný příběh vypráví o to, že duševně nemocný císař Claudius II. se rozhodl, že zruší manželské svazky, neboť ženatí muži prý nebyli dobrými válečníky. Valentýn jako kněz toto rozhodnutí nerespektovál a dál tajně oddávál milenecké páry. Když se na to přišlo byl uvězněn a posléze popraven. Po dobu jeho pobytu ve vězení prý za ním chodili mladí lidé a házely mu do okna jeho cely květiny a popsané vzkazy, aby mu ukázali, že stejně jako on věří v lásku. Před svojí smrtí napsál  ještě vzkaz dceři vězeňského dozorce. Tento vzkaz končil slovy "od Tvého Valentýna". Odtut prý pramení tradice tzv. "valentýnek", tedy lístečků s vyznáním lásky milované osobě. Pod jménem "Valentýn" se ukrývá často tajný ctitel nebo ctitelka ten, kdo je hojně obletován příslušníky opačného pohlaví, může podobných lístečků dostat i několik. Ať už je pravdou první nebo druhé vyprávění, faktem zůstává, že svatý Valentýn se stál patronem zamilovaných a věrné, oddané, opravdové lásky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajimavosti z historie

V našich zemích se tento svátek slavil už za habsburské monarchie, velkého rozmachu pak dosáhl za první republiky, hlavně díky manželce prezidenta T.G. Masaryka, která měla americký původ. Muži a mládenci dávali květiny nejen svým přítelkyním a snoubenkám, ale také maminkám. Mezi tradiční dárečky patřilo i anonymní přání nebo dopis a zamilovaný vzkaz byl psáván tužkou pod nalepenou známku, aby unikl rodičům, dbalým počestnosti svých dcer. Vydávala se i oficiální přání a tam byly zobrazeny buď zamilované dvojice či děti jako symbol lásky, případně Amorci s křídly. Za valentýnský dárek sloužily kytičky, čokoládové bonbóny a pánové dostávali od dívek domácí pečivo ve tvaru srdce.

 

Valentýnské pověry

Se svátkem zamilovaných jsou spojeny i různé pověry. Svobodným dívkám prý napoví, jaký bude jejich ženich to, jakého ptáčka v tento den spatří. Pokud je to sýkorka, půjde o námořníka, v případě stehlíka o boháče. Holubice znamená dobráka a modřinka šťastného člověka. Kos značí faráře a pakliže spatří dívka datla, zůstane další rok bez ženicha.

 

 

Valentýn je oslavou lásky, kterou si lidé dokazují třeba drobnými dárky. Snad nejvíc práce mají v tento den v květinářstvích. Květiny umocní city. Patří k symbolu, který zamilovanému pomůže říct: Mám Tě rád….jsou květiny. Květina předaná v pravou chvíli a na pravém místě má moc přímo čarovnou. Podtrhne romantické kouzlo okamžiku a umocní city jiskřící mezi dvěma zamilovanými lidmi. Červená barva jako by prolnula vším, tedy i květinami, které si zamilovani na sv. Valentýna dávají. Valentýnská kytice nemusí být veliká. Důležité je, že je darována od srdce. Postačí jeden krásný, jemně přizdobený drobnými kvítky a zelení.

Obrazek

Růže   - posel lásky. Co může být lepším poslem lásky než růže, která ukazuje vše, co láska přináší? Je nádherná a tak jako láska pomalu rozkvétá. Může  však i zranit, svými trny bodne do prstu tak jako láska do srdce.Kupují se jednotlivé  květiny, míchané kytice i jednotlivé ozdůbky, které dnes na pultech květinářství rovněž najdete. Mladí lidé si většinou vyberou i nějakou tu drobnost, valentýnskou svíčku, srdíčko,  malovaný hrneček.

 

 

 

 

 

 

Nevíte čím obdarovat svou lásku...?

Zde můžete najít inspiraci pro valentýnský dáreček.....

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Parfemy

 

Obrazek

 Přinejmenším parfém se dá risknout, a když koupíte to, co voní vám, neuděláte chybu. Koneckonců, budete to vy, kdo bude ke své partnerce  čuchat néjvíc... www.parfemy.cz ,www.oriflame.cz  www.parfemy-elnino.cz

 

 

 

Šperky

 

 

Obrazek

Všichni muži by pro změnu měli vědět, že na krk, uši a ruce zase pořád něco potřebují hlavně ženy. Tak proč nevybrat pro partnerku nějaký řetízek, prsten nebo nějaké náušnice…. www.piercing-sperky.cz www.naturshop.cz www.prsten.cz

 

 

 

 

Plyšová zvířátka

 

Obrazek

 Jestliže chcete partnera obdarovat nějakým plyšovým zvířátkem....www.plysak.cz

Fotka

 

 

S fotkami se dá dělat spousta věcí. Potiskněte s nimi cokoli vás napadne, od trička přes hrníček po podložku na myš či puzzle. A co takhle je zvětšit a zarámovat? Pokud jste zamilovaní, můžete na hrnečky hodit vydařenou fotku z dovolené na na puzzle zase nějakou svoji fotku...
 
 

 

 
 
Prádlo
 
 

 

Obrazek

 

 

Noční prádlo, košilky, dámské spodní prádlo.Pánské spodní prádlo, trika www.astratex.cz  Výběr sportovního oblečení, zajimavé motivy ručně malovaných triček www.malovana-tricka.cz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Polštáře a polštářky

Obrazek

 

Pokud Vás zajímají néjrůznější tradice, tak na svatého Valentýna byste měli:

 

 

 

 1. Posnídat toast s máslem posypaný skořicovým cukrem.

   

 

 

 1. Uvázat svému domácímu mazlíčkovi(pokud to samozřejmě není akvarijní rybka) červenou mašli.

   

 

 

 1. Poslat valentýnky nejen své lásce, ale i přátelům. U nás i néjrůznější pohlednice dávají jen zamilovani, ale v Anglii či Americe můžete dát valentýnku i rodičům nebo kolegovi v práci. Jestli vás rozčilují valentýnky z papírnictví, můžete si vyrobit svou vlastní. Zabere to minimum času(podle vaši šikovnosti) a obdarovanému to udělá možná větší radost než ta kupovaná .

   

 

 

 1. Dát svému protějšku takový dárek, který potěší.

   

 

Pokud všechny tyto úkoly splníte, měli byte se celý rok těšit lásce a přízni od všech vašich blízkých.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Jak oslavit valentýnský svátek zamilovaných……………….

 

Chcete-li si udělat „oko“, pozvěte partnera do restaurace. Ani vhodně vybraným menu nikdy nikoho neurazíte. Ne každý je ochoten slavit svátek zamilovaných na veřejnosti. Pokud tedy chcete muže či ženu svého srdce překvapit, můžete si malou oslavu uspořádat doma. Přípitek je okamžikem magického významu. Pronesené přání pro zdraví, štěstí a lásku je poselstvím, vzýváním pozitivních sil života. Když pozvedají číše partneři, přáním vzývají i ducha lásky. Mimochodem, poprvé byste si s milým člověkem měli přípít z jedné sklenice.

 

Vhodný je k tomu třeba n á p o j    š t ě s t í, na který je potřebujete 7.5dl červeného vína, 25 dkg cukru, 2,5 dl vody, 2dl rumu, šťávu z jednoho citronu a kousek vanilky. Vše nalijte do nerezové nádoby a nechte krátce přejít varem. Po vychlazení nalejte do vysokých sklenic, můžete ředit sodovkou.

 

 

…….Je svatý Valentýn, nechte se unést svým srdcovým princem. Ujeďte na romantické místo, kde se budete oddávat dotekům a polibkům…………

 

 

 

 

 

 

Valentýnské recepty:

 

 

 

 

Valentýnské preclíky

 

Potřebujeme půl kila polohrubé nebo hladké mouky, 2 žloutky, 25 dkg tuku , 1 smetanu ke šlehání, 10 dkg strouhaného sýra, prášek do pečiva, vejce na potření, mák. Mouku s práškem do pečiva pečlivě prosejeme, přidáme žloutky, tuk, smetanu, sůl, nastrouhaný sýr a zpracujeme v těsto. Hladké těsto vyválíme na plát o síle 3-5 mm a vykrajujeme srdíčka pomocí dvou velikostí srdíček. Preclíky potřeme vajíčkem a posypeme mákem. Pečeme v dobře vyhřáté troubě dozlatova.

 

 

 

 

Romantická snídaně pro zamilované- valentýnské mufiny

 

Na 12kousků. 250g polohrubé mouky, 2lžíce kakaového prášku, 2 ½ lžičky prášku do pečiva, ½ jedlé sody, 1 vejce, 130g cukru, 1bal.vanilkového cukru, 80 ml oleje, 250g zakysané smetany, 75 ml silné kávy, tuk na vymazání formy, 150 g bílé nebo tmavé čokolády, moučkový cukr na posypání. Troubu předehřejeme na 180 stupňů. V míse smícháme mouku s kakaem, práškem do pečiva a sodou. Potom rozšleháme vejce a přidáme k němu cukr, vanilkový cukr, olej, zakysanou smetanu a kávu. Plech na mufiny vymažeme máslem. K vaječné hmotě přisypeme směs z mouky a mícháme tak dlouho dokud všechny přísady nezvlhnou. Hotovým těstem naplníme z 1/3 formu a těsto pokryjeme nalámanou čokoládou. Navrh rozetřeme zbylé těsto a pečeme v troubě asi 25minut na střední liště. Mufiny necháme ještě asi 5 minut v plechu odpočinout, potom je vyjmeme, necháme vychladnout a pocukrujeme.

 

 

Obrazek

sms vánoce, sms vánoční, sms k vánocům, sms o vánocích, smsky vánoce, smsky vánoční, smsky k vánocům, smsky o vánocích, smska vánoce, smska vánoční, smska k vánocům, smska o vánocích, esemeska vánoce, esemeska vánoční, esemeska k vánocům, esemeska o vánocích, esemesky vánoce, esemesky vánoční, esemesky k vánocům, esemesky o vánocích, přání vánoce, přání vánoční, přání k vánocům, přání o vánocích, přáníčka vánoce, přáníčka vánoční, přáníčka k vánocům, přáníčka o vánocích, blahopřání vánoce, blahopřání vánoční, blahopřání k vánocům, blahopřání o vánocích, blahopřáníčka vánoce, blahopřáníčka vánoční, blahopřáníčka k vánocům, blahopřáníčka o vánocích, sms vianoce, sms vianočné, sms k Vianociam, sms o vianociach, smsky vianoce, smsky vianočné, smsky k vianociam, smsky o vianociach, SMSka vianoce, SMSka vianočné, SMSka k vianociam, SMSka o vianociach, esemeska vianoce, esemeska vánoční, esemeska k vianociam, esemeska o vianociach, esemesky vianoce, esemesky vianočné, esemesky k vianociam, esemesky o vianociach, priania vianoce, priania vianočné, prianie k Vianociam, priania o vianociach, priania vianoce, priania vianočné, priania k vianociam, priania o vianociach, blahoželania vianoce, blahoželania vianočné, blahoželania k Vianociam, blahoželanie o vianociach, blahopřáníčka vianoce, blahopřáníčka vianočné, blahopřáníčka k vianociam, blahopřáníčka o vianociach,
 

Komentáře

Přehled komentářů

Létám v oblacícha nevím...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:56)

Létám v oblacícha nevím,
jak bezpečně přistát.
Nejlepší by byla Tvá náruč.
Tvoje ctitelka

Sním o Tobě krásný sen...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:54)

Sním o Tobě krásný sen,
jak parkem spolu jdem.
Co si takhle ten sen splnit?
Tvůj ctitel

I když nám osud v setkání brání...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:52)

I když nám osud v setkání brání
mé city Ti napíšu v tomto přání.
Myslím jen na Tebe chybíš mi moc,
den smutný je bez Tebe,večer i noc

Valentýn znamená...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:49)

Valentýn znamená
že dnes je náš den
kdy vyznám Ti lásku
a splním nám sen
Chci Ti ho pošeptat
tak počkej a stůj
v tom snu jsi jen má
a já jsem jen Tvůj

Společné objetí zahřeje nás...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:47)

Společné objetí zahřeje nás
i když je ůnor a venku mráz
líbám Tě na tváři Tvé rty chci hřát
myslím jen na Tebe mám Tě moc rád

Valentýnský den...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:45)

Valentýnský den
kdy v náruči Tě mívám
je krásnější než sen
kde něžně Tě líbám .

Srdce mi svírá...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:44)

Srdce mi svírá
železná páska
není to nemoc
je to k Tobě láska

Jako slunce bez nebe...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:42)

Jako slunce bez nebe
jako bez hvězd noc
nemůžu být bez tebe
miluji Tě moc .

Láska je krásná věc...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:40)

Láska je krásná věc
chci být Tvou věcí .

Už dlouho o Tobě tajně sním...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:39)

Už dlouho o Tobě tajně sním
však netuším , jestli doufat smím .

Letí letí psaníčko...

(Bořek, 31. 1. 2008 7:37)

Letí letí psaníčko
pro mé nejmilejší srdíčko.
Posílám v něm pusinku
pro mou krásnou dívenku .

Je těžké najít....

(Blanička, 27. 1. 2008 19:29)

Je těžké najít porozumění, důvěru, i lásku-najít
někoho, s kým je každý den stejně
krásný a plný života, jako rozkvetlá KVĚTINA!
Ještě těžší je však všechno najít
v jedné osobě!

Valentýnku...

(Blanička, 27. 1. 2008 19:28)

Valentýnku, moje lásko, dneska Tobě posílám.
Ať víš, že neustále pro Tebe místo v srdci mám!

Krásného Valentýna...

(Blanička, 27. 1. 2008 19:26)

Každý den se těším a pospíchám za Tebou, aby ta chvilka, kdy si spolu sedneme a zasmějem se, trvala co nejdéle. Vedle Tebe každou noc spokojeně usínám a každé ráno se probouzím s úsměvem na rtech. Jsi to nejlepší, co mě v životě mohlo potkat.

Krásného Valentýna.

Líbám...

(Blanička..., 27. 1. 2008 19:12)

Líbám hvězdný prach, co ti utkvěl na řasách. Pak rty,ty hebké závěje, až tělo se ti zachvěje. Pak záblesk vočích, já vím co značí, tiše kývnu, to ti stačí. jsem uhranutá, jsem zmámená, mám podlomená kolena. Já oddávám se něžným hrám,
k ránu s Tebou usínám, jsem schoulená v Tvém obětí, mám v očích slzy dojetí.

Miláčku..

(Blanička, 27. 1. 2008 19:11)

Miláčku, na toho našeho Valentýna.. Budu rukou objíždět Tvé rysy obličeje,
zavřená víčka Ti pohladím, a když se Tvůj ret pousměje, něžně Ti ho políbím.
Nebezpečně sjedu svými prsty níž, Tvému bříšku polibky daruju, pak i dál.. Kam?!
To víš. A to všechno proto, protože Tě miluju!

Ach jak krásný Valentýn...

(Blanička, 27. 1. 2008 19:08)

Ach, jak krásný Valentýn, lásko má, i když jsi ode mě na míle vzdálená..

Tímto Ti chci krásného Valentýna přát...

(Blanička, 27. 1. 2008 19:06)

Tímto Ti chci krásného Valentýna přát, abys věděl,
že je tu někdo, kdo Tě má rád. Popsat, co cítím se
tak lehko nedá- chci, abys věděl, že Tě mám moc ráda!

Dnes když Valentýna máme..

(Blanička..., 27. 1. 2008 19:05)

Dnes když Valentýna máme, dnes, když se tak
dlouho známe, chci Ti říct, lásko má, že jsi ta jediná, co v mém srdci místo má!Milion hubiček posílá Tvůj mazlíček

Jsi má láska...

(Blanička, 27. 1. 2008 19:04)

Jsi má láska jsi můj sen, tobě patří dnešní den.
Jenom s tebou se chci smát a věrně Tě milovat.
Zažeň z tváře každý stín, vždyť je svatý Valentýn.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »